Wasps porazil Bristol

Bristol hostil Wasps v pátečním televizním utkání sedmého kola Gallaghar Premiership Rugby na Nova Sport 1. Vše podstatné se dělo až v druhém poločase.

Bristol Bears 21:26 Wasps

Poločas 3:0

Nova Sport 1

Komentátor: Antonín Brabec

V prvním poločase měl více ze hry tým Wasps, ale nedokázal tlak bodově zúročit. Mladá útokové spojka Jakob Umaga dvakrát neproměnil trestný kop. Bristol podržel zadák Piatau, který doslova vystřelil ze hřiště křídlo Watsona těsně před položením u rohového praporku. Jediným hráčem, který v prvním poločase bodoval byla útokovka Sheedy.

Tři minuty po změně stran se poprvé ujal vedení tým Wasps. Jejich první pětku položil Umaga a sám přidal kop po položení 3:7.

Za další tři minuty snížil Sheedy z trestného kopu na rozdíl jednoho bodu 6:7.

Domácí trenér Pat Lam nebyl spokojený s hrou mlýnové spojky Urena a nahradil ho Randallem, který hru zrychlil a přihrál na pětku Piatauovi. Sheedy přidal kop a Bristol vedl 13:7.

Poté se blýskl Novozélanďan Fekitoa, který předtím nesložil při pětce Bristolu a položil po pěkné akci. Umaga proměnil kop a tým Wasps otočil na 13:14.

Do konce utkání zbývalo šestnáct minut a Italský zadák Wasps Minozzi zvýšil pětkou na 13:19.

Hráči Bristolu dokázali zareagovat a položením z maulu snížit mlynářem Thackerem na 18:19.

Sheedy, který neproměnil kop po položení z výhodné pozice zajistil proměněným trestným kopem tři minuty před koncem vedení domácích 21:19.

Po výkopu mlýnová spojka Randall poslal skvělý kop na polovinu hostů. Ti, ale dokázali důležitý aut vyhrát a postupným útokem nakonec najít skulinku podél autové čáry a položit u rohového praporku. Autorem pětky byl Jihoafričan Carr. Umaga z těžkého úhlu proměnil a uzavřel skóre na 21:26.

Mužem utkání byl vyhlášen Jakob Umaga.

Další výsledky 7. kola
Northamton Saints vs Gloucester Rugby 33:26
Bath Rugby vs Sale Sharks 16:14
Worcester Warriors vs London Irish 20:6
Harlequins vs Leicester Tigers 30:30
Exeter Rugby vs Saracens 14:7